Najlepsi Nauczyciele

Lidia Broszkiewicz - wiolonczela

Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, od ponad dwudziestu lat zawodowo związana z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej (obecnie Narodowe Forum Muzyki). Jako pedagog prowadziła klasę wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Brzegu oraz uczyła w Państwowej Szkole Ogólnokształcącej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Uczestniczyła w warsztatach dla nauczycieli na temat sposobów przekazywania muzyki dzieciom, prowadzonych przez Klausa Brettschneidera. W 2004r. została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką "Zasłużony Działacz Kultury". Od 2015 r. związana ze Szkołą Muzyczną Arka.


Paulina Anna Bujok -skrzypce

Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. Ukończyła Liceum Muzyczne im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. W 2006 roku była stypendystką Małopolskiej Fundacji Stypendialnej "Sapere Auso" za szczególne osiągnięcia artystyczne, a w 2007/2008 rok była Laureatką Programu Stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego (USKI). Skrzypaczka podczas kursów mistrzowskich doskonaliła swoje umiejętności pod okiem: prof. K. Danczowskiej, dr hab. Piotra Tarcholika, prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Antoniego Cofalika, prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. Brała również udział w kursach kameralnych prowadzonych przez prof. Jerzego Tosika, Marcina Markowicza, Roberta Kowalskiego. W 2007 roku koncertowała z nowotarską orkiestrą Szkoły Muzycznej II st. W krajach Beneluxu i Niemczech. W latach 2009-2012 współpracowała z orkiestrą Camerata di Cracovia koncertując w kraju i za granicą m.in. we Francji czy Niemczech. W tym samym czasie występowała również z krakowską młodzieżową orkiestrą symfoniczną "Ostinato" w Stuttgarcie. Od 2015 r. jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną Arka.


Mateusz Kobierski - perkusja

Naukę gry na perkusji rozpoczął w 2004 roku, kiedy dostał w prezencie pierwsze pałeczki i podręcznik do gry na zestawie. Przez pierwsze kilka lat rozwijał się jako samouk. Następnie uczył się w Młodzieżowym Domu Kultury pod okiem Zdzisława Weyny gdzie pracował głównie nad techniką gry, którą potem rozwinął w szkole muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Kształcił grę na perkusyjnych instrumentach orkiestrowych oraz grał w orkiestrze dętej. Był także perkusistą w zespołach muzyki rozrywkowej m.in. w "The Formacji", która w 2007 r. zdobyła pierwsze miejsce w "Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty - WYBRYK". Ponadto zdobywał muzyczne doświadczenie biorąc udział w licznych występach i koncertach. Muzyk wszechstronnie uzdolniony, gra także na fortepianie, gitarze akustycznej i elektrycznej i na flażolecie Jako perkusista rozwijał się również w muzycznym zespole uwielbieniowym, gdzie uczył się łączyć duchowe z muzycznym. Współpracował z Iloną Volianyk nagrywając podkład perkusyjny do EP "Illusion" w 2012 r. Od 2013 roku jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną Arka.

zapisy

Marcin Król - trąbka

Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiesjtuta Bacewiczów w klasie trąbki prof. Igora Cecocho i as. Sławomira Cichora. Uczestnik wielu kursów w zakresie gry na trąbce prowadzonych przez polskich i zagranicznych profesorów, muzyków: prof. Igor Cecocho, prof. Roman Gryń, Manfred Bockchweider (Niemcy), Richard Giangulio (USA). Wieloletni członek polsko-niemiecko-czeskiej Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej EUROPERA JUGENDORCHESTER oraz uczestnik projektu orkiestrowego Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii. Angażowany do współpracy w Legnickiej Orkiestrze Symfonicznej, Orkiestrze Dętej Miasta Legnicy, Łódzkim Teatrem Muzycznym, a także Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. Obecnie pracuje jako muzyk orkiestrowy w Operze Wrocławskiej. Jako pedagog od 2013 r. związany ze Szkołą Muzyczną Arka.

zapisy

Michał Matczak - gitara elektryczna

Student Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Jego fascynacja gitarą rozpocząła się wiele lat temu.Nawiązał wówczas współpracę z zawodowymi muzykami i zaczął grać w ich zespołach, poznając różne typy muzyki (od etnicznych brzmień muzyki latynoskiej i andaluzyjskiej, po klasycznego rocka lub bluesa). Następnie uczęszczał do Szkoły Muzycznej „ARKA” oraz Szkoły Muzycznej „THERISMOS”, gdzie poszerzał swoją wiedzę z dziedziny muzyki klasycznej oraz doskonalił techniki gry na gitarze klasycznej.Równocześnie poszerzał wiedzę z zakresu teorii muzyki rozrywkowej, uczęszczając na wykłady z aranżacji i harmonizacji prowadzone przez p. Pawła Zareckiego (muzyka ogólnopolskiej sławy współpracującego z takimi gwiazdami jak: Anna Maria Jopek czy Mieczysław Szcześniak, obecne pianistę i aranżera chóru TGD). Jednocześnie rozwijał umiejętności gry na gitarze elektrycznej m.in. uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez p. Tomasza Liperta (muzyk, wieloletni gitarzysta zespołu De Mono oraz gitarzysta chóru TGD).Obecnie jestem członkiem zespołu „Alegrija” specjalizującego się w muzyce latynoskiej i andyjskiej.
Jako nauczyciel od 2011 roku  związany ze Szkołą Muzyczną „Arka”. 

zapisy

Małgorzata Mazij - saksofon

Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Jej pierwotnym marzeniem było uczyć się śpiewu, jednak ostatecznie serce artystki podbił saksofon. Początkowo podjęła edukację w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz, a obecnie warsztat gry na instrumencie kształci w Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Jako muzyk wszechstronny nie ogranicza się tylko do muzyki instrumentalnej, ale śpiewa także w Zespole Wokalnym Rondo. Laureatka konkursów: m. in. I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych I st., organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w 2011 roku, Grand Prix I Świętokrzyskiego Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st. w 2012 roku. Artystka swoją pasją gry na saksofonie dzieli się z dziećmi i młodzieżą, współpracując od 2015 roku ze Szkołą Muzyczną Arka.

zapisy

Mikołaj Papatolios - perkusja

Przygodę z perkusją rozpoczął w wieku 14 lat i od tego czasu instrument ten towarzyszył mu już nieprzerwanie. Początkowo kształcił się pod okiem starszych kolegów muzyków-perkusistów. Jego pierwsze występy miały miejsce w zespołach chrześcijańskich. Następnie pobierał lekcje u Michała Muszyńskiego -perkusisty z zespołu Miloopa. Ukończył Szkołę Muzyczną Yamaha, a później kształtował technikę gry już we własnym zakresie, pobierając lekcje u doświadczonych perkusistów. Był członkiem zespołu rockowego, gdzie zdobył doświadczenie sceniczne, uczestnicząc w licznych koncertach. Jednocześnie rozwijał swoją pasję gry w zespole. Od 2015 roku jest związany ze Szkołą Muzyczną Arka.  

zapisy

Aleksander Piechaczek - śpiew rozrywkowy

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale kompozycji, Dyrygentury, Teorii muzyki i Muzykoterapii.Wrocławski dyrygent i chórmistrz . Kierownik artystyczny Zespołu Wokalnego VIVO, Kameralnego Chóru MISERICORDIA, a także ORKIESTRY SYMFONICZNEJ Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Miłośnik sztuki, literatury oraz ludzkich zdarzeń.
Od 2013 roku w Szkole Muzycznej Arka prowadzi STUDIO PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ.


Monika Pudło - fortepian, keyboard, flet prosty, umuzykalnienie, kształcenie słuchu, rytmika

Absolwentka Wydziału Rytmiki  Liceum Muzycznego im.Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej oraz Wydziału Kompozycji,Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.  Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne, które zdobywała w kilku placówkach artystycznych. Pracowała w Prywatnej Szkole Muzycznej I st.  jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych, rytmiki, a także fortepianu, zdobywając umiejętności współpracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła również zajęcia rytmiki w kilku przedszkolach wrocławskich. Od roku 2004 związana ze Szkołą Muzyczną „Arka” jako współzałożyciel, pedagog i koordynator.


Piotr Treliński - gitara

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestniczył w licznych warsztatach muzycznych prowadzonych przez najwybitniejszych gitarzystów świata, m.in. Steve'a Lukathera, Scotta Hendersona, Johna Scofielda, Wayne'a Krantza. Studiował w Londynie, gdzie miał okazję poznać środowisko muzyczne na uczelni London Centre of Contemporary Music. Porusza się swobodnie w szerokiej gamie stylistyk muzycznych: jazz, rock, blues, pop, funky, soul… Posiada również doświadczenie w pracy z estradowym sprzętem gitarowym, wzmacniaczami i efektami, itp. Muzyk pasjonuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i zaawansowanymi zagadnieniami harmonicznymi. Czynnie uczestniczy we wrocławskim życiu muzycznym, grając koncerty autorskie oraz coverowe (m.in. zespół SOULmate, Jay Tunes). Jako pedagog od 2015 r. współpracuje ze Szkołą Muzyczną Arka.


Andrzej Tymczyj - instrumenty klawiszowe

Pianista, kompozytor, producent. Student wrocławskiej Szkoły Jazzu. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na licznych warsztatach muzycznych pod okiem czołowych artystów polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania gry na instrumentach klawiszowych. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach licznych zespołów. Na co dzień pianista w zespole Mr Clemens oraz IM Fanki Tim. Współpracuje również z Wrocławskim coverband'em Satisfaction, gdzie gra na instrumentach klawiszowych oraz zajmuje się realizacją dźwięku. Jako pianista występuje również z big bandem Dziubek Band z którym koncertuje między innymi z Krystyną Prońko. Od 2016 współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Ilona Volianyk – fortepian, śpiew

Muzyka jest jej największą miłością. Od najmłodszych lat śpiewała przy każdej możliwej okazji, akompaniując sobie przy tym na fortepianie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II w Łucku na Ukrainie. Już w szkole średniej promowała publicznie swoją działalność artystyczną jako członkini różnych zespołów muzycznych, a także jako solistka, śpiewając i grając na fortepianie w chórze. Pracowała tworząc oprawę muzyczną podczas konferencji i spotkań młodzieżowych. Działalność pedagogiczną rozpoczęła od prowadzenia lekcji śpiewu oraz gry na fortepianie dla dzieci. Oprócz muzyki pasjonują ją przede wszystkim języki obce. W poszukiwaniu wiedzy i muzycznych inspiracji przyjechała do Wrocławia, gdzie zdobyła dyplom magistra filologii angielskiej. W 2010roku została nagrana pierwsza autorska płyta "Życie to nie kino". Najnowsza dwujęzyczna epka Ilony Volianyk "Illusion" została zaprezentowana w 2012 roku. Występuje promując własną twórczość muzyczną, tłumaczy utwory zagranicznych twórców. Wolne chwile najchętniej spędza z mężem i rodziną, podróżując.

Od 2011 roku związana ze Szkołą Muzyczną Arka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności i dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

zapisy

Praca:

Masz talent? Chcesz uczyc dzieci?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą/współpracą w naszej szkole, skontaktuj się z nami.