ARKA - Szkoła Muzyczna - Nauczyciele

Najlepsi Nauczyciele

Kamil Barciok - trąbka

Przygodę z muzyką, jak i naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 10 lat w szkole muzycznej w Żorach.W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki prof. Stanisława Dziewiora. Uczestniczył w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in. Rod Franks, Tobias Füller, John Hagstrom, Alistair Mackie, Andrea Tofanelli. Od 2013 pracował w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus po roku przeniósł się do Opery Wrocławskiej, w której pracuje do dzisiaj. Od 2016 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej ARKA.
Współpracuje z takimi orkiestrami jak:
- Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
- Sinfonietta Cracovia
- Orkiestra kameralna miasta Tychy AUKSO
- Orkiestra Muzyki Nowej
- Śląska Orkiestra Kameralna

zapisy

Kacper Kobierski- perkusja

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy dostał swoje pierwsze pałeczki. W następnych kilku latach rozwijał się samodzielnie, wzorując się na wielu znanych perkusistach. Kiedy dostał swój pierwszy instrument podjął edukację muzyczną w Młodzieżowym Domu Kultury pod okiem perkusisty Zdzisława Weyny. W kolejnych latach dopracowywał swoje umiejętności pod okiem innych doświadczonych muzyków. Poza głównym instrumentem jakim jest perkusja rozwija także warsztat gry na gitarze. Od 2017 roku współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA, przekazując młodzieży swą muzyczną pasję.

zapisy

Mateusz Kobierski - perkusja

Naukę gry na perkusji rozpoczął w 2004 roku, kiedy dostał w prezencie pierwsze pałeczki i podręcznik do gry na zestawie. Przez pierwsze kilka lat rozwijał się jako samouk. Następnie uczył się w Młodzieżowym Domu Kultury pod okiem Zdzisława Weyny gdzie pracował głównie nad techniką gry, którą potem rozwinął w szkole muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Kształcił grę na perkusyjnych instrumentach orkiestrowych oraz grał w orkiestrze dętej. Był także perkusistą w zespołach muzyki rozrywkowej m.in. w "The Formacji", która w 2007 r. zdobyła pierwsze miejsce w "Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty - WYBRYK". Ponadto zdobywał muzyczne doświadczenie biorąc udział w licznych występach i koncertach. Muzyk wszechstronnie uzdolniony, gra także na fortepianie, gitarze akustycznej i elektrycznej i na flażolecie Jako perkusista rozwijał się również w muzycznym zespole uwielbieniowym, gdzie uczył się łączyć duchowe z muzycznym. Współpracował z Iloną Volianyk nagrywając podkład perkusyjny do EP "Illusion" w 2012 r. Od 2013 roku jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną Arka.

zapisy

Marcin Król - trąbka

Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiesjtuta Bacewiczów w klasie trąbki prof. Igora Cecocho i as. Sławomira Cichora. Uczestnik wielu kursów w zakresie gry na trąbce prowadzonych przez polskich i zagranicznych profesorów, muzyków: prof. Igor Cecocho, prof. Roman Gryń, Manfred Bockchweider (Niemcy), Richard Giangulio (USA). Wieloletni członek polsko-niemiecko-czeskiej Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej EUROPERA JUGENDORCHESTER oraz uczestnik projektu orkiestrowego Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii. Angażowany do współpracy w Legnickiej Orkiestrze Symfonicznej, Orkiestrze Dętej Miasta Legnicy, Łódzkim Teatrem Muzycznym, a także Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. Obecnie pracuje jako muzyk orkiestrowy w Operze Wrocławskiej. Jako pedagog od 2013 r. związany ze Szkołą Muzyczną Arka.

zapisy

Michał Matczak - gitara elektryczna

Student Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Jego fascynacja gitarą rozpocząła się wiele lat temu.Nawiązał wówczas współpracę z zawodowymi muzykami i zaczął grać w ich zespołach, poznając różne typy muzyki (od etnicznych brzmień muzyki latynoskiej i andaluzyjskiej, po klasycznego rocka lub bluesa). Następnie uczęszczał do Szkoły Muzycznej „ARKA” oraz Szkoły Muzycznej „THERISMOS”, gdzie poszerzał swoją wiedzę z dziedziny muzyki klasycznej oraz doskonalił techniki gry na gitarze klasycznej.Równocześnie poszerzał wiedzę z zakresu teorii muzyki rozrywkowej, uczęszczając na wykłady z aranżacji i harmonizacji prowadzone przez p. Pawła Zareckiego (muzyka ogólnopolskiej sławy współpracującego z takimi gwiazdami jak: Anna Maria Jopek czy Mieczysław Szcześniak, obecne pianistę i aranżera chóru TGD). Jednocześnie rozwijał umiejętności gry na gitarze elektrycznej m.in. uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez p. Tomasza Liperta (muzyk, wieloletni gitarzysta zespołu De Mono oraz gitarzysta chóru TGD).Obecnie jestem członkiem zespołu „Alegrija” specjalizującego się w muzyce latynoskiej i andyjskiej.
Jako nauczyciel od 2011 roku  związany ze Szkołą Muzyczną „Arka”. 

zapisy

Paweł Melski – gitary klasyczno-akustyczne.

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F.Chopina w Opolu w klasie gitary, kompozytor i aranżer muzyki rozrywkowej i klasycznej. Założyciel, gitarzysta i wokalista zespołu "Pav.love.sky". Koncertował wśród takich artystów jak Dawid Podsiadło, Ryszard Rynkowski, Andrzej Rybiński. Jego piosenki były grane m.in. w radiowej "Trójce". Jako nauczyciel gitary zdobywał doświadczenie w MDK Wrocław-Krzyki oraz Ośrodku Kultury w Niemodlinie.Występował także jako aktor-animator m.in. z Chórem Filharmonii Opolskiej i Teatrem "Zapadnia"z Opola. Z zamiłowania realizator dźwięku, chórzysta, muzyk i pedagog.Z wykształcenia również prawnik. Od 2017 r. związany ze Szkołą Muzyczną ARKA.


zapisy

Aleksander Piechaczek - śpiew rozrywkowy

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale kompozycji, Dyrygentury, Teorii muzyki i Muzykoterapii.Wrocławski dyrygent i chórmistrz . Kierownik artystyczny Zespołu Wokalnego VIVO, Kameralnego Chóru MISERICORDIA, a także ORKIESTRY SYMFONICZNEJ Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Miłośnik sztuki, literatury oraz ludzkich zdarzeń.
Od 2013 roku w Szkole Muzycznej Arka prowadzi STUDIO PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ.


Monika Pudło - fortepian, keyboard, flet prosty, umuzykalnienie, kształcenie słuchu, rytmika

Absolwentka Wydziału Rytmiki  Liceum Muzycznego im.Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej oraz Wydziału Kompozycji,Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.  Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne, które zdobywała w kilku placówkach artystycznych. Pracowała w Prywatnej Szkole Muzycznej I st.  jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych, rytmiki, a także fortepianu, zdobywając umiejętności współpracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła również zajęcia rytmiki w kilku przedszkolach wrocławskich. Od roku 2004 związana ze Szkołą Muzyczną „Arka” jako współzałożyciel, pedagog i koordynator.


Anna Rodak - wiolonczela

W 2016 r. ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Lidii Grzanki-Urbaniak. Wcześniej kształciłam się pod kierunkiem dr Aldony Markowicz, mgr Tadeusza Melki oraz mgr Roberta Lewandowskiego. W 2014 r. ukończyłam studium pedagogiczne w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brałam udział w Akademii Orkiestrowej NFM (2015-2016). Od 2014 r. gram w Sound Factory Orchestra pod dyrekcją Roberta Kurdybachy. Ponadto, dwukrotnie uczestniczyłam w Internationale Lutosławski Youth Orchestra (2013, 2015), a w 2014 r. brałam udział w Internationale Jugendliche Orchesterakademie (Pleystein, Bayreuth, Weiden, Selb, Jena). Uczestniczyłam w festiwalach: Robeco Summer Nights (Amsterdam, 2016), Musica Polonica Nova (Wrocław, 2016), New Music Week (Essen, 2016), Nasz Festwial (Wrocław, 2016), Festiwal Noworoczny NFM (Wrocław, 2016), Folkwang Woche Neue Musik (Essen,2015), Dni Muzyki: Andrzej Panufnik (Kraków, 2014), XX Bayreuther Osterfestival (2014), Start Fest – Festiwal Inicjatyw Studenckich (Wrocław, 2013), Festiwal Muzyki Johna Cage’a (Wrocław, 2012). Brałam udział w prawykonaniach utworów: Roberta Kurdybachy,Stanisława Krupowicza,Zygmunta Krauze, Dariusza Przybylskiego, Sebastiana Ładyżyńskiego, Michała Ziółkowskiego, Piotra Bednarczyka, Jagny Krzanowskiej, Adama Porębskiego, Katarzyny Krzewińskiej, Urszuli Kozy, Macieja Bałenkowskiego, Adriana Jakubiaka, Katarzyny Dziewiątkowskiej– Mleczko, Pauliny Derskiej, Barbliny Meierhans, Hyelin Lee, Henry’ego Keldera, Hansa de Jonga, Chris’a Roe. Doskonaliłam swoje umiejętności na kursach muzycznych w Łańcucie, Kołobrzegu, Żaganiu, Jeleniej Górze,Puławach i Szczecinie. W uczeniu gry na wiolonczeli moim głównym zamiarem jest otworzenie się na dar i czar muzyki. Dążę do tego, by moi uczniowie, poświęcając i spędzając swój wolny czas z wiolonczelą, odczuwali radość, satysfakcję, ciągły rozwój umiejętności. Staram się, aby czas lekcji nie był kolejnym punktem w przepełnionym planie zajęć, czasochłonnym poświęceniem,lecz aby był wyjątkowy, wzbogacający, a obcowanie z instrumentem podążało w stronę prawdziwego kunsztu, maestrii dźwięków, doświadczenia piękna. Ze Szkołą Muzyczną ARKA współpracuję od 2016 roku.


Andrzej Tymczyj - instrumenty klawiszowe

Pianista, kompozytor, producent. Student wrocławskiej Szkoły Jazzu. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na licznych warsztatach muzycznych pod okiem czołowych artystów polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania gry na instrumentach klawiszowych. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach licznych zespołów. Na co dzień pianista w zespole Mr Clemens oraz IM Fanki Tim. Współpracuje również z Wrocławskim coverband'em Satisfaction, gdzie gra na instrumentach klawiszowych oraz zajmuje się realizacją dźwięku. Jako pianista występuje również z big bandem Dziubek Band z którym koncertuje między innymi z Krystyną Prońko. Od 2016 współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Ilona Volianyk – fortepian, śpiew

Muzyka jest jej największą miłością. Od najmłodszych lat śpiewała przy każdej możliwej okazji, akompaniując sobie przy tym na fortepianie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II w Łucku na Ukrainie. Już w szkole średniej promowała publicznie swoją działalność artystyczną jako członkini różnych zespołów muzycznych, a także jako solistka, śpiewając i grając na fortepianie w chórze. Pracowała tworząc oprawę muzyczną podczas konferencji i spotkań młodzieżowych. Działalność pedagogiczną rozpoczęła od prowadzenia lekcji śpiewu oraz gry na fortepianie dla dzieci. Oprócz muzyki pasjonują ją przede wszystkim języki obce. W poszukiwaniu wiedzy i muzycznych inspiracji przyjechała do Wrocławia, gdzie zdobyła dyplom magistra filologii angielskiej. W 2010roku została nagrana pierwsza autorska płyta "Życie to nie kino". Najnowsza dwujęzyczna epka Ilony Volianyk "Illusion" została zaprezentowana w 2012 roku. Występuje promując własną twórczość muzyczną, tłumaczy utwory zagranicznych twórców. Wolne chwile najchętniej spędza z mężem i rodziną, podróżując.

Od 2011 roku związana ze Szkołą Muzyczną Arka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności i dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

zapisy

Adrianna Wojcieszek - skrzypce

Studentka muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Tomasza Stockiego. Uczestniczyła w kursach muzycznych prowadzonych przez Roberta Bacharę, Andrzeja Ładomirskiego. Koncertowała z orkiestrą Szkoły Muzycznej na festiwalach w Polsce i Niemczech. Od wielu lat jest członkiem muzycznego zespołu uwielbieniowego. Od 2017 roku współpracuje ze Szkoła Muzyczną Arka.

zapisy

Praca:

Masz talent? Chcesz uczyc dzieci?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą/współpracą w naszej szkole, skontaktuj się z nami.