Najlepsi Nauczyciele

Irina Anosova - instrumenty klawiszowe

Edukację muzyczną rozpoczęłam od szkoły muzycznej I stopnia na Białorusi, gdzie się urodziłam. Zdecydowałam się kształcić w kierunku pedagogiki muzycznej i kontynuowałam naukę w szkołe muzycznej II stopnia. Studiowałam na Uniwersytecie Pedagogicznym na kierunku muzycznym. Po zakończeniu edukacji podjęłam działalność pedagogiczną w szkole muzycznej, prowadząc zajęcia gry na pianinie, śpiewu, solfeża barwy oraz chóru. Lubię pracować z dziećmi i obserwować jak wzrastają w twórczości i rozumieniu muzyki.

zapisy

Kamil Bućko - gitara i gitara elektryczna

Student gitary na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i absolwent Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle w klasie gitary. Jest czynnym muzykiem solowym i kameralnym. Posiada również doświadczenie w występach z orkiestrą. Miłośnik muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej. Oprócz muzyki klasycznej zajmuje się także muzyką rozrywkową, a szczgólnie takimi gatunkami jak rock i blues. Swoją gitarową pasją dzieli się z dziećmi i młodzieżą.

zapisy


Marzena Matyla - wokal

Wokalistka i trener emisji głosu. Absolwentka Studiów podyplomowych na kieruneku: Retoryka funkcyjna, emisja i rehabilitacja głosu na Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, uczęszczała także do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Ostrowie Wielkopolskim. Umiejętności wokalne doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych organizowanych w całej Polsce m.in. pod okiem: Elżbiety Zapendowskiej, Pauliny Przybysz, Krystyny Prońko, Deborah Brown (USA), Jnr Robinson (UK), Magdaleny i Radosława Kot, Aleksandry Królik, Magdy Pasierskiej. Wielokrotnie brała także udział w warsztatach gospelowych organizowanych przez Community Gospel Choir (Peter Francis), Gospel Joy oraz Gospel Life. Aktywny członek zespołu Gospel Life (na koncie płyta EP), Ke Nako, oraz pracuje nad autorskim materiałem (wydany pierwszy singiel “Piece of music”). Uczestniczka programu Must be the music 9 - Tylko muzyka (4xTAK). Posiada doświadczenie studyjne, estradowe - m.in. gościnne udziały na płytach takich zespołów jak Kolabo2-12, Grupa Why oraz Gray Fruit.

zapisy

Patrycja Polańska - saksofon

Muzyka jest moją wielką pasją od zawsze, od kiedy byłam małym dzieckiem, a obecnie zdominowała całkowicie moje życie. Pierwsze lekcje zaczęłam pobierać w wieku 6 lat, potem w wieku 8 lat stałam się częścią zespołu działającego przy mojej parafii, gdzie grałam i śpiewałam 11 lat :) Po namowie wielu osób rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej I st., którą ukończyłam w klasie wiolonczeli. Kontynuowałam naukę w szkole II st., którą obecnie kończę w klasie saksofonu. Brałam udział w wielu warsztatach saksofonowych np. z mgr Bartłomiejem Dusiem, dr Łukaszem Wójcickim, dr Włodzimierzem Spodymkiem, Vincentem Davidem. Równolegle doskonalę grę w klasie wiolonczeli, więc gram na dwóch instrumentach. Dodatkowo kształcę się w studium realizacji dźwięku, a także rozwijam swój warsztat śpiewu. Przez trzy lata byłam członkiem kwartetu saksofonowego, zaś od dwóch lat gram w orkiestrze dętej. Mam też na swoim koncie sporo nagród w konkursach wokalnych. W wolnych chwilach komponuję. Posiadam doświadczenie pedagogiczne w prowadzeniu zajęć instrumentalnych i wokalnych.

zapisy

Monika Pudło - rytmika, kształcenie słuchu, instrumenty klawiszowe.

Absolwentka Wydziału Rytmiki Liceum Muzycznego im.Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Uczestniczka licznych kursów, warsztatów i konferencji z zakresu nauczania rytmiki, kształcenia słuchu i muzykoterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od roku 2004 związana ze Szkołą Muzyczną ARKA jako pedagog, współzałożyciel i koordynator.

zapisyGrzegorz Sołdyński - perkusja

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji pana Michała Czwojdy. Naukę gry na perkusji rozpocząłem u pana Michała Bednarza w Szkole Rocka, po której dostałem się do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia i.m. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Tam uczyłem się w klasie perkusji pani Krystyny Wojciechowskiej, gdzie również grałem w szkolnych orkiestrach. W ramach rozwoju swojej muzycznej pasji brałem udział w dwóch edycjach Slot Art Orchestra (pod kierownictwem muzycznym Grzecha Piotrowskiego, a w kolejnym roku Rafała Rudawskiego), uczestniczyłem w Legnickim projekcie Młodzież Tworzy Musical w musicalach "Śpiąca" i "Brama" oraz Oratoriach "Szczęśliwi", "Ja Jestem" i "Pocałunek Boga" jako muzyk orkiestrowy. Jako bębniarz udzielam się we Wrocławskich zespołach "Chrzan" i "Salto" oraz w diakonii muzycznej WPR "Mamre".

zapisy

Ilona Volianyk – fortepian, śpiew

Muzyka jest jej największą miłością. Od najmłodszych lat śpiewała przy każdej możliwej okazji, akompaniując sobie przy tym na fortepianie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II w Łucku na Ukrainie. Już w szkole średniej promowała publicznie swoją działalność artystyczną jako członkini różnych zespołów muzycznych, a także jako solistka, śpiewając i grając na fortepianie w chórze. Pracowała tworząc oprawę muzyczną podczas konferencji i spotkań młodzieżowych. Działalność pedagogiczną rozpoczęła od prowadzenia lekcji śpiewu oraz gry na fortepianie dla dzieci. Oprócz muzyki pasjonują ją przede wszystkim języki obce. W poszukiwaniu wiedzy i muzycznych inspiracji przyjechała do Wrocławia, gdzie zdobyła dyplom magistra filologii angielskiej. W 2010roku została nagrana pierwsza autorska płyta "Życie to nie kino". Najnowsza dwujęzyczna epka Ilony Volianyk "Illusion" została zaprezentowana w 2012 roku. Występuje promując własną twórczość muzyczną, tłumaczy utwory zagranicznych twórców. Wolne chwile najchętniej spędza z mężem i rodziną, podróżując.

Od 2011 roku związana ze Szkołą Muzyczną Arka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności i dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

zapisy

Anna Waluśkiewicz – wiolonczela

Pasjonatka gry na wiolonczeli i laureatka wielu ogólnopolskich konkursów dla solistów jak i zespołów kameralnych. Warsztat gry doskonali w klasie wiolonczeli dr Aldony Markowicz w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Uczestniczyła w lekcjach i kursach mistrzowskich między innymi z dr hab. Dominikiem Połońskim, Rafałem Kwiatkowskim i Giovannim Sollimą. Jako muzyk sesyjny często współpracuje z młodymi artystami. W 2017 nagrała partie wiolonczeli w ścieżce dźwiękowej do filmu krótkometrażowego Fala’97 (reż. Tomasz Musiał) stworzonej przez Michała Ziółkowskiego. Od 2018 rokuz dwójką przyjaciół tworzy zespół „Trzymaj” wykonujący własne kompozycje z pogranicza minimalizmu i ambientu.

zapisy

Adrianna Wojcieszek - skrzypce

Studentka muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Tomasza Stockiego. Uczestniczyła w kursach muzycznych prowadzonych przez Roberta Bacharę, Andrzeja Ładomirskiego. Koncertowała z orkiestrą Szkoły Muzycznej na festiwalach w Polsce i Niemczech. Od wielu lat jest członkiem muzycznego zespołu uwielbieniowego. Od 2017 roku współpracuje ze Szkoła Muzyczną Arka.

zapisyJakub Wójcik - perkusja

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie perkusji mgra Sylwestra Malinowskiego. W przeszłości członek wielu zespołów rozrywkowych oraz eventowych. Muzyczne doświadczenie zbierał grając na małych jak i dużych scenach. Wraz z grupą The Seeds supportował koncerty największych polskich gwiazd sceny rozrywkowej. W 2019 roku z grupą EVO zwyciężył w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. Angażował i stale angażuje się w liczne projekty muzyki perkusyjnej. Obecnie student w klasie instrumentów perkusyjnych prof. dra hab. Jacka Woty na Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Trio perkusyjne którego jest współtwórcą w 2019 roku zajęło III miejsce na 6 Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Brał udział w wielu projektach orkiestr symfonicznych, spektakli operowych, orkiestr kameralnych i dętych współpracując tym samym z wybitnymi polskimi dyrygentami. Jest związany z grupą perkusyjną BeatsBeasts. Uczestnik wielu warsztatów światowej czołówki perkusistów oraz perkusjonalistów. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i pasją do perkusji oraz zarażać nią innych.

zapisyAleksandra Zarzycka - flet

Przygodę muzyczną zaczynała od śpiewu i nauki gry na flecie prostym w szkole podstawowej, co później wykorzystała grając i śpiewając w zespole muzycznym. Obecnie grę na flecie poprzecznym doskonali w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Brała udział w warsztatach fletowych m.in. pod okiem Seweryna Zapłatyńskiego. Swą muzyczną pasję realizuje studiując muzykoterapię na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Ponadto śpiewała w Chórze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który koncertował m.in. z Piotrem Rubikiem. Od 2018 r. jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Piotr Żesławski - trąbka

Student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki. Naukę gry na trąbce rozpoczął w 10 roku życia w szkółce instrumentów przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Mykanów. Edukację muzyczną kontynuował we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie trąbki dr Piotra Schmidta i PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego we W-wiu w klasie trąbki dr Piotra Bugaja. Od wczesnego dzieciństwa związany z muzyką również przez śpiew chóralny (Chłopięcy Chór OPK Gaude Mater w Częstochowie, Jasnogórski Chór Chłopięcy Pueri Claromontani, Jasnogórski Zespół Wokalny Camerata, Chór Medici Cantantes - Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we W-wiu, Schola DA Dominik we W-wiu oraz mniejsze zespoły wokalne. Pasjonuje się kompozycją, a w swoim dorobku ma: muzykę do etiudy filmowej "Bilet"(2014) reż. K.Atłasik/M.Kluczny, opracowanie instrumentalne koncertu akustycznego hiphopowej grupy Wszystko Jasne (Częstochowa, Noc Kulturalna 2015), miniaturę kameralną "Zaprowadź" (w ramach szkolnego konkursu kompozytorskiego, 2018) oraz szkice utworów instrumentalnych.

zapisy

Praca:

Masz talent? Chcesz uczyc dzieci?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą/współpracą w naszej szkole, skontaktuj się z nami.