Najlepsi Nauczyciele

Kacper Kobierski- perkusja

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy dostał swoje pierwsze pałeczki. W następnych kilku latach rozwijał się samodzielnie, wzorując się na wielu znanych perkusistach. Kiedy dostał swój pierwszy instrument podjął edukację muzyczną w Młodzieżowym Domu Kultury pod okiem perkusisty Zdzisława Weyny. W kolejnych latach dopracowywał swoje umiejętności pod okiem innych doświadczonych muzyków. Poza głównym instrumentem jakim jest perkusja rozwija także warsztat gry na gitarze. Od 2017 roku współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA, przekazując młodzieży swą muzyczną pasję.

zapisy

Mateusz Kobierski - perkusja

Naukę gry na perkusji rozpoczął w 2004 roku, kiedy dostał w prezencie pierwsze pałeczki i podręcznik do gry na zestawie. Przez pierwsze kilka lat rozwijał się jako samouk. Następnie uczył się w Młodzieżowym Domu Kultury pod okiem Zdzisława Weyny gdzie pracował głównie nad techniką gry, którą potem rozwinął w szkole muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Kształcił grę na perkusyjnych instrumentach orkiestrowych oraz grał w orkiestrze dętej. Był także perkusistą w zespołach muzyki rozrywkowej m.in. w "The Formacji", która w 2007 r. zdobyła pierwsze miejsce w "Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty - WYBRYK". Ponadto zdobywał muzyczne doświadczenie biorąc udział w licznych występach i koncertach. Muzyk wszechstronnie uzdolniony, gra także na fortepianie, gitarze akustycznej i elektrycznej i na flażolecie Jako perkusista rozwijał się również w muzycznym zespole uwielbieniowym, gdzie uczył się łączyć duchowe z muzycznym. Współpracował z Iloną Volianyk nagrywając podkład perkusyjny do EP "Illusion" w 2012 r. Od 2013 roku jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną Arka.

zapisy

Grzegorz Krause - trąbka

Absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ostatni rok studiów pierwszego stopnia zrealizował w Conservatorio Superior de Musica de Murcia w Hiszpanii, jako stypendysta programu Erasmus+. Obecnie jest trębaczem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, ale współpracuje również z orkiestrami na terenie całego kraju. W latach 2012 – 2014 był kapelmistrzem "Orkiestry Dętej Dzielnicy Żyglin-Żyglinek" w Miasteczku Śląskim. Jest laureatem polskich i zagranicznych konkursów muzycznych m.in. Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Pro Bohemia (Ostrava, Czechy) 2011 r- II nagroda, VI Ogólnopolski Festiwal Trębaczy (Kalisz) 2011 r- III nagroda, X Konkurs Instrumentów Dętych w kategorii Zespoły Instrumentów Blaszanych (Warszawa) 2014 r.- I nagroda. W wolnych chwilach tworzy własne utwory z elementami muzyki elektronicznej. Prowadzi działalność edukacyjną ucząc gry na trąbce, pianinie oraz umuzykalnienia. Od 2018 r. współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Marzena Matyla - wokal

Wokalistka i trener emisji głosu. Absolwentka Studiów podyplomowych na kieruneku: Retoryka funkcyjna, emisja i rehabilitacja głosu na Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, uczęszczała także do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Ostrowie Wielkopolskim. Umiejętności wokalne doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych organizowanych w całej Polsce m.in. pod okiem: Elżbiety Zapendowskiej, Pauliny Przybysz, Krystyny Prońko, Deborah Brown (USA), Jnr Robinson (UK), Magdaleny i Radosława Kot, Aleksandry Królik, Magdy Pasierskiej. Wielokrotnie brała także udział w warsztatach gospelowych organizowanych przez Community Gospel Choir (Peter Francis), Gospel Joy oraz Gospel Life. Aktywny członek zespołu Gospel Life (na koncie płyta EP), Ke Nako, oraz pracuje nad autorskim materiałem (wydany pierwszy singiel “Piece of music”). Uczestniczka programu Must be the music 9 - Tylko muzyka (4xTAK). Posiada doświadczenie studyjne, estradowe - m.in. gościnne udziały na płytach takich zespołów jak Kolabo2-12, Grupa Why oraz Gray Fruit.

zapisy

Patrycja Polańska - saksofon

Muzyka jest moją wielką pasją od zawsze, od kiedy byłam małym dzieckiem, a obecnie zdominowała całkowicie moje życie. Pierwsze lekcje zaczęłam pobierać w wieku 6 lat, potem w wieku 8 lat stałam się częścią zespołu działającego przy mojej parafii, gdzie grałam i śpiewałam 11 lat :) Po namowie wielu osób rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej I st., którą ukończyłam w klasie wiolonczeli. Kontynuowałam naukę w szkole II st., którą obecnie kończę w klasie saksofonu. Brałam udział w wielu warsztatach saksofonowych np. z mgr Bartłomiejem Dusiem, dr Łukaszem Wójcickim, dr Włodzimierzem Spodymkiem, Vincentem Davidem. Równolegle doskonalę grę w klasie wiolonczeli, więc gram na dwóch instrumentach. Dodatkowo kształcę się w studium realizacji dźwięku, a także rozwijam swój warsztat śpiewu. Przez trzy lata byłam członkiem kwartetu saksofonowego, zaś od dwóch lat gram w orkiestrze dętej. Mam też na swoim koncie sporo nagród w konkursach wokalnych. W wolnych chwilach komponuję. Posiadam doświadczenie pedagogiczne w prowadzeniu zajęć instrumentalnych i wokalnych.

zapisy

Monika Pudło - fortepian, keyboard, flet prosty, umuzykalnienie, kształcenie słuchu, rytmika

Absolwentka Wydziału Rytmiki  Liceum Muzycznego im.Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej oraz Wydziału Kompozycji,Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.  Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne, które zdobywała w kilku placówkach artystycznych. Pracowała w Prywatnej Szkole Muzycznej I st.  jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych, rytmiki, a także fortepianu, zdobywając umiejętności współpracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła również zajęcia rytmiki w kilku przedszkolach wrocławskich. Od roku 2004 związana ze Szkołą Muzyczną „Arka” jako współzałożyciel, pedagog i koordynator.


Andrzej Tymczyj - instrumenty klawiszowe

Pianista, kompozytor, producent. Student wrocławskiej Szkoły Jazzu. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na licznych warsztatach muzycznych pod okiem czołowych artystów polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania gry na instrumentach klawiszowych. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach licznych zespołów. Na co dzień pianista w zespole Mr Clemens oraz IM Fanki Tim. Współpracuje również z Wrocławskim coverband'em Satisfaction, gdzie gra na instrumentach klawiszowych oraz zajmuje się realizacją dźwięku. Jako pianista występuje również z big bandem Dziubek Band z którym koncertuje między innymi z Krystyną Prońko. Od 2016 współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Ilona Volianyk – fortepian, śpiew

Muzyka jest jej największą miłością. Od najmłodszych lat śpiewała przy każdej możliwej okazji, akompaniując sobie przy tym na fortepianie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II w Łucku na Ukrainie. Już w szkole średniej promowała publicznie swoją działalność artystyczną jako członkini różnych zespołów muzycznych, a także jako solistka, śpiewając i grając na fortepianie w chórze. Pracowała tworząc oprawę muzyczną podczas konferencji i spotkań młodzieżowych. Działalność pedagogiczną rozpoczęła od prowadzenia lekcji śpiewu oraz gry na fortepianie dla dzieci. Oprócz muzyki pasjonują ją przede wszystkim języki obce. W poszukiwaniu wiedzy i muzycznych inspiracji przyjechała do Wrocławia, gdzie zdobyła dyplom magistra filologii angielskiej. W 2010roku została nagrana pierwsza autorska płyta "Życie to nie kino". Najnowsza dwujęzyczna epka Ilony Volianyk "Illusion" została zaprezentowana w 2012 roku. Występuje promując własną twórczość muzyczną, tłumaczy utwory zagranicznych twórców. Wolne chwile najchętniej spędza z mężem i rodziną, podróżując.

Od 2011 roku związana ze Szkołą Muzyczną Arka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności i dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

zapisy

Anna Waluśkiewicz – wiolonczela

Pasjonatka gry na wiolonczeli i laureatka wielu ogólnopolskich konkursów dla solistów jak i zespołów kameralnych. Warsztat gry doskonali w klasie wiolonczeli dr Aldony Markowicz w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Uczestniczyła w lekcjach i kursach mistrzowskich między innymi z dr hab. Dominikiem Połońskim, Rafałem Kwiatkowskim i Giovannim Sollimą. Jako muzyk sesyjny często współpracuje z młodymi artystami. W 2017 nagrała partie wiolonczeli w ścieżce dźwiękowej do filmu krótkometrażowego Fala’97 (reż. Tomasz Musiał) stworzonej przez Michała Ziółkowskiego. Od 2018 rokuz dwójką przyjaciół tworzy zespół „Trzymaj” wykonujący własne kompozycje z pogranicza minimalizmu i ambientu.

zapisy

Adrianna Wojcieszek - skrzypce

Studentka muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Tomasza Stockiego. Uczestniczyła w kursach muzycznych prowadzonych przez Roberta Bacharę, Andrzeja Ładomirskiego. Koncertowała z orkiestrą Szkoły Muzycznej na festiwalach w Polsce i Niemczech. Od wielu lat jest członkiem muzycznego zespołu uwielbieniowego. Od 2017 roku współpracuje ze Szkoła Muzyczną Arka.

zapisyAleksandra Zarzycka - flet

Przygodę muzyczną zaczynała od śpiewu i nauki gry na flecie prostym w szkole podstawowej, co później wykorzystała grając i śpiewając w zespole muzycznym. Obecnie grę na flecie poprzecznym doskonali w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Brała udział w warsztatach fletowych m.in. pod okiem Seweryna Zapłatyńskiego. Swą muzyczną pasję realizuje studiując muzykoterapię na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Ponadto śpiewała w Chórze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który koncertował m.in. z Piotrem Rubikiem. Od 2018 r. jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Praca:

Masz talent? Chcesz uczyc dzieci?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą/współpracą w naszej szkole, skontaktuj się z nami.