Najlepsi Nauczyciele


Justyna Dąbrowska - gitara, ukulele

Jestem studentką IV roku gitary klasycznej w klasie dra hab. Waldemara Gromolaka na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Muzyka fascynuje mnie ze względu na jej własny, uniwersalny język, który tworzy. Za bardzo ciekawą uważam naukę harmonii i form muzycznych oraz ich historię. Bardzo cenię edukację muzyczną ze względu na dobroczynny wpływ jaki gra na instrumencie wywiera na zdrowie i samopoczucie człowieka, bogate zasoby wartościowej literatury do odkrycia, a także powszechny rozwój kultury muzycznej w kraju. Ponadto interesuje mnie literatura, a do moich ulubionych pisarzy należą: Oscar Wilde, Haruki Murakami i Franz Kafka. W wolnym czasie lubię spacerować, biegać i jeździć na rowerze. Nauczam gry na gitarze klasycznej i ukulele.

zapisy


Martyna Drabiniok - fortepian

Przygodę muzyczną zaczęła w wieku 6 lat. Ukończyła Ognisko Muzyczne w Rybniku w klasie Pani Łucji Stawarskiej. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w klasie fortepianu mgr. Marii Francuz i II stopnia w klasie fortepianu mgr. Jolanty Wawrzyńczyk. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Wydziału I - muzykoterapia oraz Wydziału II - fortepian w klasie dr Jana Kubicy. Członkini Studenckiego Koła Naukowego Muzykoterapii oraz Chóralnego Koła Artystyczno-Naukowego "Senza Rigore". Ukończyła tegoroczny kurs pt. Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona w Autorskiej Szkole Muzyki Allegretto. Udziela się jako solistka i akompaniatorka. W wolnym czasie szkicuje, maluje oraz spaceruje po okolicach Wrocławia ze swoimi papugami

zapisy


Barbara Głogowska - flet, wokal

Ukończyłam studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fletu prowadzonej przez prof. Jerzego Mrozika, obecnie kontynuuję naukę podczas studiów magisterskich pod kierunkiem prof. Jadwigi Kotnowskiej. Jestem również studentką Wydziału Wokalnego oraz absolwentką Studium Pedagogicznego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Uczestniczyłam w kursach mistrzowskich, szkoląc się pod okiem wybitnych flecistów, m.in. Elżbiety Woleńskiej, Agaty Igras, Aldo Baertena oraz Jánosa Bálinta. Posiadam certyfikat ukończenia kursu wstępnego Techniki Alexandra. Od niedawna kształcę się również w grze na flauto traverso. Największą satysfakcję sprawia mi współpraca z innymi muzykami w zespołach kameralnych. Chciałabym, żeby moi uczniowie również mogli doświadczyć radości płynącej ze wspólnego muzykowania.

zapisy


Svitlana Nedilko - administracja

Jestem nauczycielką języka angielskiego i literatury oraz absolwentką Uniwersytetu w Łucku. Lubię muzykę, śpiew, podróże i komunikację interpersonalną. Pracuję w organizacjach niosących pomoc ofiarom wojny i potrzebującym. Współtworzę projekty edukacyjne i turystyczne, a przede wszystkim organizuję pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Ukrainie oraz w Polsce.

zapisyWiktoria Olszewska - skrzypce

Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na dwóch wydziałach: Instrumentalistyki o specjalności skrzypce oraz na wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Ukończyła I i II stopień szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, a w międzyczasie uczyła się również gry na perkusji. Entuzjastka muzyki każdego rodzaju, której słucha, gra i tworzy improwizując. Ponadto jest członkiem grupy uwielbieniowej Kościoła Wrocław dla Jezusa. Kocha spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, maluje i jeździ na rolkach. Swoją pasją muzyczną dzieli się udzielając lekcji.

zapisy

Krzysztof Pachołek - wokal, instrumenty klawiszowe

Wrocławski kompozytor, wokalista, pianista i nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, członek legendarnego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band. Autor muzyki do licznych spektakli teatralnych, nagradzanych na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawianie Polskiej Sztuki Współczesnej, czy w rankingu "Najlepszy, najlepsza, najlepsi" miesięcznika Teatr. Współpracuje m.in. z Beatą Kozidrak, Michałem Rudasiem, Teresą Lipowską, zespołem Sound'n'Grace, czy Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej (POMF). Prywatnie fan Gwiezdnych Wojen i piosenek z bajek Disneya, które chętnie wykonuje na swoich koncertach.

zapisy


Patrycja Polańska - saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II St. im R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli oraz w klasie saksofonu. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. K. Lipinskiego we Wrocławiu na kierunku Teoria Muzyki oraz wiolonczela. Ukończyłam również studium pedagogiczne. Współtworzę kilka muzycznych projektów i zespołów m.in zespół Jak dawniej w którym realizuje się jako saksofonistka oraz wokalistka. Biorę udział w koncertach zarówno muzyki poważnej wraz z Akademicką Orkiestra Symfoniczną jak i muzyki rozrywkowej. Chętnie uczestniczę w kursach muzycznych m.in muzyki współczesnej czy tez warsztatach instrumentalnych ale tez festiwalach np. muzyki alternatywnej. Oprócz tego tworze oprawę muzyczna uroczystości i eventów a także prowadzę działalność dydaktyczną :) Staram się nieustannie rozwijać i poszerzać swoje horyzonty przez zdobywanie różnorodnych muzycznych doświadczeń. Muzyka to moja największa życiowa pasja i mam nadzieje, że uda mi się sprawić, ze będzie ona również Twoją :) Poniżej linki do nagrań przykładowych projektów muzycznych w których biorę udział.
Jak Dawniej - Czarny Alibaba (Andrzej Zaucha cover)
Oprawa muzyczna ślubu I Patrycja Polańska "Schowaj mnie"
Kamil Kempiński - Przepraszam (Official video)

zapisy

Monika Pudło - rytmika, kształcenie słuchu, instrumenty klawiszowe.

Absolwentka Wydziału Rytmiki Liceum Muzycznego im.Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Uczestniczka licznych kursów, warsztatów i konferencji z zakresu nauczania rytmiki, kształcenia słuchu i muzykoterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od roku 2004 związana ze Szkołą Muzyczną ARKA jako pedagog, współzałożyciel i koordynator.

zapisyZuzanna Rynio - perkusja

Jestem studentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz absolwentką kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie dra Przemysława Jarosza. Angażowałam się w wiele koncertów i projekty studenckie. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Namysłowie. Uczyłam się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji Zbigniewa Lewandowskiego oraz prywatnie u Michała Bednarza i Michała Lange, dzięki którym zdecydowałam się na podjęcie studiów muzycznych. Jestem perkusistką pop-rockowego zespołu Nie WieM. Najchętniej gram muzykę jazzową, rozrywkową i pop-rockową, ale nie ograniczam się tylko do tych gatunków. Oprócz tego interesuję się snowboardem, windsurfingiem i gram w gry fabularne.

zapisyGrzegorz Sołdyński - perkusja

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji pana Michała Czwojdy. Naukę gry na perkusji rozpocząłem u pana Michała Bednarza w Szkole Rocka, po której dostałem się do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia i.m. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Tam uczyłem się w klasie perkusji pani Krystyny Wojciechowskiej, gdzie również grałem w szkolnych orkiestrach. W ramach rozwoju swojej muzycznej pasji brałem udział w dwóch edycjach Slot Art Orchestra (pod kierownictwem muzycznym Grzecha Piotrowskiego, a w kolejnym roku Rafała Rudawskiego), uczestniczyłem w Legnickim projekcie Młodzież Tworzy Musical w musicalach "Śpiąca" i "Brama" oraz Oratoriach "Szczęśliwi", "Ja Jestem" i "Pocałunek Boga" jako muzyk orkiestrowy. Jako bębniarz udzielam się we Wrocławskich zespołach "Chrzan" i "Salto" oraz w diakonii muzycznej WPR "Mamre".

zapisy
Adam Tarczyński - instrumenty klawiszowe, gitara basowa, kontrabas, teoria muzyki

Jestem zaangażowanym w życie muzyczne multiinstrumentalistą, z wieloletnim doświadczeniem na różnych scenach. Obecnie studiuję na wydziale jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Przez 4 lata grałem w orkiestrze młodzieżowej w Częstochowie, jednocześnie będąc członkiem zespołu Sunny Saunders. Dawałem wiele koncertów solowych na scenie filharmonii. W trakcie rozwoju artystycznego równolegle prowadzę działalność pedagogiczną, nauczając gry na instrumentach. Z pasją przekazuję wiedzę z zakresu przedmiotów teoretycznych, które dają niezbędne podstawy do gry na instrumentach.

zapisy
Ruslan Tsymbal - trąbka

Pochodzę z Ukrainy, ale obecnie mieszkam we Wrocławiu. Swoją przygodę z muzyką zacząłem w wieku 10 lat. Ukończyłem Czerkaską Państwową Szkołę Artystyczną w klasie trąbki Anatolija Onoshko oraz Czerkaską Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną im. S. S. Gulaka-Artemowskiego w klasie trąbki Mihasyuka George'a. W 2002 roku ukończyłem Państwową Akademię Kultury w Charkowie w klasie trąbki Dorożko Oleksander, uzyskując wykształcenie wyższe w zakresie muzyki, a także kwalifikacje pedagoga, artysty orkiestry (zespołu) oraz dyrygenta orkiestry dętej. Mam doświadczenie w występach w orkiestrach dętych, jazzowych, symfonicznych, pop-symfonicznych, a także ludowych. Pracowałem w orkiestrze pop w Niemczech, a od 2010 roku pracowałem jako nauczyciel w Dziecięcej Szkole Artystycznej w Czerkasach, w klasie trąbki, tenoru, altówki i fletu blokowego. Wielu moich uczniów jest laureatami międzynarodowych i ukraińskich konkursów. Znam język ukraiński i rosyjski, dzięki czemu mogę prowadzić lekcje dla uczniów niemówiących po polsku. Rozumiem język polski, ale wciąż się go uczę. Zapraszam na moje zajęcia!

zapisy

Anna Waluśkiewicz – wiolonczela

Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Urszuli Marciniec- Mazur oraz dr hab. Marcina Misiaka.Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów dla solistów jak i zespołów kameralnych. Warsztat gry doskonaliła pod okiem dr Aldony Markowicz i mgr Katarzyny Baranowskiej. Uczestniczyła w lekcjach i kursach mistrzowskich między innymi z dr hab. Dominikiem Połońskim, dr Rafałem Kwiatkowskim, prof. Robertem Traininim i Giovannim Sollimą. Jako muzyk sesyjny często współpracuje z wieloma artystami, m.in. Alicją Janosz, która w 2002 roku wygrała pierwszą edycję Idola. Alicja Janosz - Puść [Official Video]

zapisyAdrianna Wojcieszek - skrzypce

Studentka muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Tomasza Stockiego. Uczestniczyła w kursach muzycznych prowadzonych przez Roberta Bacharę, Andrzeja Ładomirskiego. Koncertowała z orkiestrą Szkoły Muzycznej na festiwalach w Polsce i Niemczech. Od wielu lat jest członkiem muzycznego zespołu uwielbieniowego. Od 2017 roku współpracuje ze Szkoła Muzyczną Arka.

zapisyPraca:

Masz talent? Chcesz uczyc dzieci?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą/współpracą w naszej szkole, skontaktuj się z nami.