Najlepsi Nauczyciele

Kamil Bućko - gitara i gitara elektryczna

Student gitary na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i absolwent Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle w klasie gitary. Jest czynnym muzykiem solowym i kameralnym. Posiada również doświadczenie w występach z orkiestrą. Miłośnik muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej. Oprócz muzyki klasycznej zajmuje się także muzyką rozrywkową, a szczgólnie takimi gatunkami jak rock i blues. Swoją gitarową pasją dzieli się z dziećmi i młodzieżą.

zapisy


Martyna Drabiniok - fortepian

Przygodę muzyczną zaczęła w wieku 6 lat. Ukończyła Ognisko Muzyczne w Rybniku w klasie Pani Łucji Stawarskiej. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w klasie fortepianu mgr. Marii Francuz i II stopnia w klasie fortepianu mgr. Jolanty Wawrzyńczyk. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Wydziału I - muzykoterapia oraz Wydziału II - fortepian w klasie dr Jana Kubicy. Członkini Studenckiego Koła Naukowego Muzykoterapii oraz Chóralnego Koła Artystyczno-Naukowego "Senza Rigore". Ukończyła tegoroczny kurs pt. Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona w Autorskiej Szkole Muzyki Allegretto. Udziela się jako solistka i akompaniatorka. W wolnym czasie szkicuje, maluje oraz spaceruje po okolicach Wrocławia ze swoimi papugami

zapisy


Joanna Klisowska - wokal, instrumenty klawiszowe

Z muzyką mam do czynienia od najmłodszych lat najpierw jako skrzypaczka, a następnie jako wokalistka. Mam na swoim koncie sześć albumów solowych nagranych dla światowych wytwórni fonograficznych, ogromne doświadczenie sceniczne oraz znaczne osiągnięcia pedagogiczne. Obecnie jestem doktorantką Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studentką drugiego roku EWST. Oprócz wokalistyki zajmuję się także fotografią. Koncertuję w kraju i zagranicą, przede wszystkim we Włoszech, gdzie mieszkałam przez piętnaście lat. Jestem związana z agencją Vida Art Menagement. Moi absolwenci podążają własną drogą artystyczną, nagrywają płyty i koncertują. Nauka śpiewu to radość, wspaniała przygoda, ogromna przyjemność i podróż wgłąb siebie. Najbardziej fascynujące jest dla mnie dydaktyczne wspomaganie i pomoc w odkrywaniu oraz rozwój osobowości artystycznej młodych wokalistów. Zapraszam na zajęcia!

zapisy


Marzena Matyla - wokal

Wokalistka i trener emisji głosu. Absolwentka Studiów podyplomowych na kieruneku: Retoryka funkcyjna, emisja i rehabilitacja głosu na Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, uczęszczała także do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Ostrowie Wielkopolskim. Umiejętności wokalne doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych organizowanych w całej Polsce m.in. pod okiem: Elżbiety Zapendowskiej, Pauliny Przybysz, Krystyny Prońko, Deborah Brown (USA), Jnr Robinson (UK), Magdaleny i Radosława Kot, Aleksandry Królik, Magdy Pasierskiej. Wielokrotnie brała także udział w warsztatach gospelowych organizowanych przez Community Gospel Choir (Peter Francis), Gospel Joy oraz Gospel Life. Aktywny członek zespołu Gospel Life (na koncie płyta EP), Ke Nako, oraz pracuje nad autorskim materiałem (wydany pierwszy singiel “Piece of music”). Uczestniczka programu Must be the music 9 - Tylko muzyka (4xTAK). Posiada doświadczenie studyjne, estradowe - m.in. gościnne udziały na płytach takich zespołów jak Kolabo2-12, Grupa Why oraz Gray Fruit.

zapisy

Joanna Nowacka - gitara

Muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Romana Maciejewskiego w Lesznie oraz studentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary prof. dr hab. Piotra Zaleskiego. Koncertowałam jako solistka z orkiestrą symfoniczną oraz w zespołach kameralnych, z którymi brałam udział w ogólnopolskich konkursach gitarowych. Zajmuję się również muzyką rozrywkową, współpracuję z wokalistami. Oprócz tego interesują mnie języki obce - studiuję filologię rosyjską na Uniwersytecie Wrocławskim.

zapisy
Patrycja Polańska - saksofon

Muzyka jest moją wielką pasją od zawsze, od kiedy byłam małym dzieckiem, a obecnie zdominowała całkowicie moje życie. Pierwsze lekcje zaczęłam pobierać w wieku 6 lat, potem w wieku 8 lat stałam się częścią zespołu działającego przy mojej parafii, gdzie grałam i śpiewałam 11 lat :) Po namowie wielu osób rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej I st., którą ukończyłam w klasie wiolonczeli. Kontynuowałam naukę w szkole II st., którą obecnie kończę w klasie saksofonu. Brałam udział w wielu warsztatach saksofonowych np. z mgr Bartłomiejem Dusiem, dr Łukaszem Wójcickim, dr Włodzimierzem Spodymkiem, Vincentem Davidem. Równolegle doskonalę grę w klasie wiolonczeli, więc gram na dwóch instrumentach. Dodatkowo kształcę się w studium realizacji dźwięku, a także rozwijam swój warsztat śpiewu. Przez trzy lata byłam członkiem kwartetu saksofonowego, zaś od dwóch lat gram w orkiestrze dętej. Mam też na swoim koncie sporo nagród w konkursach wokalnych. W wolnych chwilach komponuję. Posiadam doświadczenie pedagogiczne w prowadzeniu zajęć instrumentalnych i wokalnych.

zapisy

Monika Pudło - rytmika, kształcenie słuchu, instrumenty klawiszowe.

Absolwentka Wydziału Rytmiki Liceum Muzycznego im.Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Uczestniczka licznych kursów, warsztatów i konferencji z zakresu nauczania rytmiki, kształcenia słuchu i muzykoterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od roku 2004 związana ze Szkołą Muzyczną ARKA jako pedagog, współzałożyciel i koordynator.

zapisyGrzegorz Sołdyński - perkusja

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji pana Michała Czwojdy. Naukę gry na perkusji rozpocząłem u pana Michała Bednarza w Szkole Rocka, po której dostałem się do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia i.m. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Tam uczyłem się w klasie perkusji pani Krystyny Wojciechowskiej, gdzie również grałem w szkolnych orkiestrach. W ramach rozwoju swojej muzycznej pasji brałem udział w dwóch edycjach Slot Art Orchestra (pod kierownictwem muzycznym Grzecha Piotrowskiego, a w kolejnym roku Rafała Rudawskiego), uczestniczyłem w Legnickim projekcie Młodzież Tworzy Musical w musicalach "Śpiąca" i "Brama" oraz Oratoriach "Szczęśliwi", "Ja Jestem" i "Pocałunek Boga" jako muzyk orkiestrowy. Jako bębniarz udzielam się we Wrocławskich zespołach "Chrzan" i "Salto" oraz w diakonii muzycznej WPR "Mamre".

zapisy

Elisa Stanczak - instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Wychowałam się w rodzinie dwujęzycznej mówiącej po polsku i po angielsku. Zanim nauczyłam się mówić, pokochałam muzykę, która się stała moją ulubioną formą ekspresji. Naukę gry na fortepianie rozpoczęłam w wieku 5 lat, a roku 2020 ukończyłam studia muzyczne w USA z wyróżnieniem, w klasie pianistki Mizue Fells. Pokochałam ten instrument, gdy zaczęłam improwizować i grać ze słuchu utwory, które mi sprawiały przyjemność (od utworów jazzowych i gospel po nowoczesny pop i uwielbienie). Kocham również muzykę klasyczną i grę z nut. Już podczas studiów, udzielałam lekcji pianina dla studentów i dzieci. Ponadto uczyłam kształcenia słuchu i teorii muzyki. Akompaniowałam w musicalach i solowym wokalistom w utworach z gatunku muzyki rozrywkowej. Miałam możliwość skomponować i nagrać podkład muzyczny do filmu dokumentalnego „Seattle Story” (2016) reż. Andrew Toles. Wiele lat śpiewałam w chórze gospel Choralons, który wystąpił w Disneylandzie z piosenkarką Natalie Grant w 2018 r. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki i komponować własne utwory. Czerpię wielką radość pracując z dziećmi i młodzieżą. Cieszę się możliwością pracy w Szkole Muzycznej!

zapisy

Anna Waluśkiewicz – wiolonczela

Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Urszuli Marciniec- Mazur oraz dr hab. Marcina Misiaka.Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów dla solistów jak i zespołów kameralnych. Warsztat gry doskonaliła pod okiem dr Aldony Markowicz i mgr Katarzyny Baranowskiej. Uczestniczyła w lekcjach i kursach mistrzowskich między innymi z dr hab. Dominikiem Połońskim, dr Rafałem Kwiatkowskim, prof. Robertem Traininim i Giovannim Sollimą. Jako muzyk sesyjny często współpracuje z wieloma artystami, m.in. Alicją Janosz, która w 2002 roku wygrała pierwszą edycję Idola. Alicja Janosz - Puść [Official Video]

zapisy

Adrianna Wojcieszek - skrzypce

Studentka muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Tomasza Stockiego. Uczestniczyła w kursach muzycznych prowadzonych przez Roberta Bacharę, Andrzeja Ładomirskiego. Koncertowała z orkiestrą Szkoły Muzycznej na festiwalach w Polsce i Niemczech. Od wielu lat jest członkiem muzycznego zespołu uwielbieniowego. Od 2017 roku współpracuje ze Szkoła Muzyczną Arka.

zapisyJakub Wójcik - perkusja

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie perkusji mgra Sylwestra Malinowskiego. W przeszłości członek wielu zespołów rozrywkowych oraz eventowych. Muzyczne doświadczenie zbierał grając na małych jak i dużych scenach. Wraz z grupą The Seeds supportował koncerty największych polskich gwiazd sceny rozrywkowej. W 2019 roku z grupą EVO zwyciężył w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. Angażował i stale angażuje się w liczne projekty muzyki perkusyjnej. Obecnie student w klasie instrumentów perkusyjnych prof. dra hab. Jacka Woty na Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Trio perkusyjne którego jest współtwórcą w 2019 roku zajęło III miejsce na 6 Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Brał udział w wielu projektach orkiestr symfonicznych, spektakli operowych, orkiestr kameralnych i dętych współpracując tym samym z wybitnymi polskimi dyrygentami. Jest związany z grupą perkusyjną BeatsBeasts. Uczestnik wielu warsztatów światowej czołówki perkusistów oraz perkusjonalistów. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i pasją do perkusji oraz zarażać nią innych.

zapisyAleksandra Zarzycka - flet

Przygodę muzyczną zaczynała od śpiewu i nauki gry na flecie prostym w szkole podstawowej, co później wykorzystała grając i śpiewając w zespole muzycznym. Obecnie grę na flecie poprzecznym doskonali w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego. Brała udział w warsztatach fletowych m.in. pod okiem Seweryna Zapłatyńskiego. Swą muzyczną pasję realizuje studiując muzykoterapię na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Ponadto śpiewała w Chórze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który koncertował m.in. z Piotrem Rubikiem. Od 2018 r. jako pedagog współpracuje ze Szkołą Muzyczną ARKA.

zapisy

Praca:

Masz talent? Chcesz uczyc dzieci?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą/współpracą w naszej szkole, skontaktuj się z nami.